کامبیز به کام شماست

بازگشت به خانه

مرحله سوم بازیافت

درتاریخ دهم بهمن ماه 1395 همزمان با جشن باستانی سده ، با آرزوی آنکه آتشی از جنس امید در دل ها زنده شود،سومین همایش نهاد مردمی بازیافت امید با همت صنایع غذایی کامبیز در هتل پارسیان اوین و با حضور گروه زیادی از خیرین و فعالان کمپین بازیافت امید، نیازمندان معرفی شده به همراه خانواده هایشان، تعدادی از اعضاء اتاق بازرگانی تهران و سندیکای صنایع کنسرو و گروهی از انجمن های خیریه از جمله بنیاد معلولین فاطمه زهرا، موسسات احیا وآل یاسین و سایر علاقمندان  برگزار و طی آن ضمن ارائه ی گزارش فعالیت نهاد 50عدد ویلچر حاصل از فروش درهای پلاستیکی جمع آوری شده به معلولین نیازمند اهدا گشت.

نهاد مردمی بازیافت امید از ابتدای سال 1394 با الگو برداری از کمپینی جهانی آغار بکار کرد. بدین شکل که با جمع آوری درهای پلاستیکی بطری ها و فروش آنها به واحد های بازیافت  درآمد حاصله صرف خرید ویلچر برای افراد کم توان و نیازمند می شود.

از اواسط تابستان شرکت کامبیز به عنوان حامی به این طرح پیوسته و جهت توسعه آن با طراحی  وساخت جعبه های بازیافت و ارائه به افراد متقاضی و علاقه مند  ، جمع آوری درهای بطری را برای مردم خیر آسان نمود. شناسایی افراد نیازمند با کمک موسسات خیریه و معرفی توسط افرادی که مبادرت به جمع آوری درها می کنند ،پس از بررسی و تائید صورت می پذیرد.

نکته قابل توجه این است که سازماندهی این روند ،طراحی و ساخت جعبه های بازیافت و جمع آوری آنها حدود 5 برابر ارزش درهای جمع شده هزینه در برمی گیرد. شرکت کامبیز در راستای ایفای نقش مسئولیت پذیری اجتماعی و پیشگام بودن در امر خیر تمامی این هزینه ها را تقبل نموده و تمامی عواید حاصل از فروش درهای پلاستیکی را جهت تهیه ویلچر در اختیار نهاد مردمی قرار می دهد.

در حال حاضر بیش از 200نقطه ی جمع آوری در سطح شهر تهران وجود دارد.